Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /var/www/vhosts/acrfilo.com/httpdocs/wp-content/plugins/caleader-demo-installer/inc/OneClickDemoImport.php on line 128

Deprecated: Required parameter $meta follows optional parameter $end in /var/www/vhosts/acrfilo.com/httpdocs/wp-content/plugins/caleader-listing/search-form.php on line 15

Deprecated: Required parameter $endpoint follows optional parameter $args in /var/www/vhosts/acrfilo.com/httpdocs/wp-content/plugins/caleader-core/breadcrumb-navxt/class.bcn_rest_controller.php on line 64
Togg Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve Daha Fazlası – ACR Filo Kiralama

Togg Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve Daha Fazlası

Togg Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve Daha Fazlası

Elektrikli otomobil olarak ülkemizde üretilecek olan ve bu senenin son çeyreğinde seri üretime geçmesi beklenen yerli otomobil TOGG, araç severleri heyecanlandırmaya devam ediyor. Gerek tasarımı, gerek teknik özellikleri gerekse konforu ile özellikle araba düşkünlerinin ciddi olarak dikkatini çekmeyi başardı.

 28 Haziran 2018 senesinde Anadolu Grubu, Turkcell, Zorlu Holding, BMC ve TOBB ortaklığı ile kurulan TOGG, 27 Aralık 2019 senesinde ise ilk kez halka tanıtıldı. Peki, TOGG nasıl tasarlandı, motor gücü nedir, Togg fiyatları ne olacak gibi birçok merak edilen konu, haberimizin devamında yer almaktadır.

 Togg deneyimi öncelikle araç tasarımda fark yaratarak başladı. İtalyan tasarım firması tarafından tasarlanan ve yapımında 121 mühendis olan bu yerli aracımız, çarpışma testlerinde de tam not almıştır. Togg fiyatları da son derece merak edilmekte ve beklenmektedir. Herkesin merakla beklediği TOGG araçlar, piyasada yer almaya başladığı andan itibaren yüksek satış elde etmesi bekleniyor.

 TOGG Teknik Özellikler

 Togg deneyimi ile eşsiz bir sürüş keyfi yaşamak için birçok alanda üstün başarı gösteren ekip tarafından çalışmalar tamamlanmıştır. Lityum iyon pillerden kaynaklanan gücü ile iki farklı seçenek sunar. Batarya ise 30 dakikadan az sürede %80’in üzerinde şarj edilmesi beklenmektedir. Araç aynı zamanda 4G sistemi ile fabrika güncellemelerini de kendiliğinden yapabilmektedir.

 Maksimum ulaşacağı hız ise 220 olarak planlanmıştır. Araç severlerin merakla beklediği Togg fiyatları hakkında henüz bir kesinlik olmasa da 180 bin TL ile 250 bin TL arasında bir beklenti ile piyasada yer alacağı düşünülmektedir.

 TOGG Üretim

 2020 senesinde Bursa’da inşasına başlanan ve 2021’de tamamlanması beklenen fabrikada üretime başlamıştır. İlk araç, 2022 senesinin ilk çeyreğinde tamamlanmıştır. İlk modelde kullanılan yerli parça oranı %51 iken, üçüncü modelde %68’lere kadar çıkması beklenir. Ülkemizde yeterli olarak elektrikli araç üretme kapasitesi olmadığını düşünenler tarafından eleştirilse de pek de işe yaramamıştır.

 Birçok başarılı ekip ve mühendisin yer aldığı proje, başarılı şekilde uygulanmaya devam etmektedir. 2022 senesinin sonunda Togg deneyimi ile üretilen araçların seri üretim ile piyasaya sunulması planlanmaktadır. Birçok renk seçeneği ile de oldukça güzel ve şık tasarıma sahip araçları kullanmak için sabırsızlanan birçok kullanıcı vardır.